Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket hot dog equipment.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg Z4058 hot dog equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Z4058 11 Inch Warm Element Electric for Hot Dog and Bun Warmers
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | Z4058 |
| Manufacturer Part # | Z4058 |
| Height | 1" |
| Width | 11" |
| Depth | 13" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg Z4058 Element [ 120v 1000w 1ph ] [ 11" X 12-1/2" ], [terminals 2ea 1/4" Male Tabs, Star Combination Hot Dog Steamer & Bun Warmer 8a-35sxe, 70ssa
