Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Star Z1857 5 Inch Gear Motor Kit Electric with Fan Cooling
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | Z1857 |
| Manufacturer Part # | Z1857 |
| Height | 5" |
| Width | 5" |
| Depth | 10" |
| Weight | 3.78 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg Z1857 Gear Motor W/ Fan 230v Now A Kit With Motor Mounting, Plate Drive Sprocket And Hardware., , The Chain Tension Assembly Will Have To Be Moved From, The Existing Mounting Plate To The New One., , Star Roller Grill 20 30 30d 45a 50 75a.
