RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg cold and frozen beverage dispensers.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg Z1000P cold and frozen beverage dispensers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Z1000P 2 3/4 Inch Motor Drive Electric Black Plastic
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | Z1000P |
| Manufacturer Part # | Z1000P |
| Height | 4.5" |
| Width | 4.65" |
| Depth | 5.7" |
| Weight | 4.37 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg Z1000P Color Black, Material Plastic, Length 4 5/8", 118 Mm, Width 2 3/4", 70 Mm, Voltage 120 V Ac, Outer Diameter 1/4", 6 Mm, Includes Fan Cotter Pin (4) Screws, Centers 2 3/8 X 2 1/2", 60 X 64 Mm
