Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett Z098443 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett Z098443 1/2 Inch Gas Valve with Corrosion Resistant Construction
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z098443 |
| Manufacturer Part # | Z098443 |
| Height | 4.5" |
| Width | 6" |
| Depth | 5" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z098443 Baso Nat Gas 1/2" Fpt 1/4" M Recessed Tabs On Both Coils, Flow Up Reg Cap On Right Plug On Left 1/8" Fpt On Right, 25v Coils, Groen Steamer Hy-12g
