RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen Z097028 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z097028 3 Inch Lp Pilot with Igniter and Orange Wire
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z097028 |
| Manufacturer Part # | Z097028 |
| Height | 1.7" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.19 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z097028 Lp Pilot Factory # J982ehw-1 Tube Size 1/4", Flame Pattern Standard W/igniter And Orange Wire, 24" Lead Cable W/ 1/4" F Push-on Lp 1/4" Nut With Special, Fitting With Pilot Orifice, Groen, Kettle Tdh After 11/15/93
