Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen Z097027 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z097027 3 Inch Gas Pilot Assembly with Right Flame Pattern
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z097027 |
| Manufacturer Part # | Z097027 |
| Height | 1.75" |
| Width | 3" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z097027 Nat Pilot Factory # J982ehw-1 Tube Size 1/4", Flame Pattern Right W/igniter And Orange Wire, 24" Lead Cable W/ 1/4f Push-on Nat 1/4 Nut With Special, Fitting With Pilot Orifice, Groen, Kettle Tdh After 11/15/93
