Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen Z097005 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z097005 1/2 Inch Steam Safety Valve 50 PSI Chrome Commercial Unit
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z097005 |
| Manufacturer Part # | Z097005 |
| Height | 1.75" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z097005 Steam Safety Valve 1/2" Npt 50 Psi 339 Lbs/hr Chrome, Brand - Conbraco No 10-512-49, Groen Kettle
