Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen Z087951 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z087951 7/8 Inch Rocker Switch On Off SPDT Green Light Black Body
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z087951 |
| Manufacturer Part # | Z087951 |
| Height | 2" |
| Width | 0.9" |
| Depth | 1.7" |
| Weight | 0.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z087951 [ Lighted Rocker Switch] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ], [ On/off ] [ Spdt ] [ Terminals 4 (1/4" Tabs) ], [ Amp/volt 15a/125-277v ] 3/4 Hp, [ Color Green Light/black Body], Groen Oven Cc10-g Cc20-g, Steamer Hy-6g
