Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen Z078617 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z078617 3/4 Inch Brass Steam Safety Relief Valve 12 PSI 420 Lbs/hr
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z078617 |
| Manufacturer Part # | Z078617 |
| Height | 2" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z078617 3/4" Npt Brass Steam Safety Releif Valve, 12 Psi 420 Lbs/hr Brass, Conbraco, Groen Boiler Ngb
