Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen Z077975 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z077975 1/2 Inch Valve Solenoid Electric Stainless Steel for Fluid Control
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z077975 |
| Manufacturer Part # | Z077975 |
| Height | 3.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z077975 Valve Solenoid 24v 1/2" Fpt
