Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen Z059407 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z059407 2-1/2 Inch Dual Scale Pressure Gauge 0 to 30 Psi to 210 Kpa
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z059407 |
| Manufacturer Part # | Z059407 |
| Height | 2.3" |
| Width | 2.7" |
| Depth | 2.7" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z059407 Dual Scale Pressure Gauge Size 2-1/2" Dia, [range 0-30 Psi / 0-210 Kpa ], Mount 1/4" Mpt Back, Frymaster, Groen Boilr Ngb, Market Forge Steamer M24e(18 24 32 36 42 48), M36e(18 24 32 36 42 48), Modular Gas Steam Generators.
