RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen Z051358S steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z051358S 2 1/2 Inch Square Flange Element with Gasket Electric
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z051358S |
| Manufacturer Part # | Z051358S |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 22" |
| Weight | 3.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z051358S 2 1/2" Square Flange Element W/ Gasket, [ 480v 12000w ] [ 1.75" Bolt Hole Centers, 20" Long Inside ], [terminals Screw 10-32 Gasket Only # 32-1341, Groen Boiler Neb-1
