RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen Z013116 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z013116 Fuse Holder 1.5 Inch Bayonet Cap 250v 15 Amp Glass Ceramic
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z013116 |
| Manufacturer Part # | Z013116 |
| Height | 1" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z013116 Fuse Holder Push-turn Bayonet Cap, 250v 15 Amp, Mount Style - 1/2" Mounting Hole, For 1/4" X 1-1/4" Fuses, 3/16" Tab Terminals, Glass Or Ceramic, Groen Fpc Cfpc Nfpc
