RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen strip warmers.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen Z012843 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z012843 22-1/4 Inch Strip Heater Electric Stainless Steel
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z012843 |
| Manufacturer Part # | Z012843 |
| Height | 1.2" |
| Width | 5.35" |
| Depth | 22.2" |
| Weight | 1.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z012843 Strip Heater [ 240v 1000w 1ph ] [ 22-1/4" X 1-1/2" ], [terminals Screw 10-32, Groen Fpc Cfpc Nfpc
