RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen Z012023 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z012023 8 Inch Diameter Worm Gear for Groen Kettle D10 D20 D30
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z012023 |
| Manufacturer Part # | Z012023 |
| Height | 1.3" |
| Width | 7.8" |
| Depth | 7.85" |
| Weight | 8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z012023 Worm Gear, 8" Dia 1-1/4" Thick 1-5/8" Id With 2 Set Screw Holes, Groen Kettle D10 D20 D30 Dl20 Dl30 Dlt20 Dlt30, Dt20 Dt30
