RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen Z000453 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen Z000453 1-1/8 Inch Snap Bushing Black Plastic for Groen Equipment
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | Z000453 |
| Manufacturer Part # | Z000453 |
| Height | 0.9" |
| Width | 1.35" |
| Depth | 1.35" |
| Weight | 0.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen Z000453 Snap Bushing, Black Plastic 1-1/8" Od 3/4" Id 1/2" Thick, Groen Braising Pan & Kettle Bpm-30g Bpm-30gs Bpm-40g, Bpm-40gs Bpp-30g Bpp-40g Dee/20 Dee/4 Dee/40 Dee/60, Dh-20 Dh-60 Dh/1-40 Dh/dht-20 Dh/dht-40 Dh/dht-60, Dh/dht-80 Dhs-40 Dhs/t-40 Dht-20 Dht-60 Dht/1-40, Hfp/2 Hfp/2e Hfp/2e-2 Hfp/2e-3 Hfp/2e-4 Nhfp/2e
