Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW Y9266 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW Y9266 5/16 Inch Bulb High-Limit Safety Thermostat Manual Reset
| Fits with Manufacturer | Stero |
|---|---|
| Model Number | Y9266 |
| Manufacturer Part # | Y9266 |
| Height | 2.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Stero Y9266 Hi-limit [ Type - Lchm W/manual Reset ] [ Temp 455 Fixed ], [ Bulb 5/16" X 3-1/4" ] [ Cap 36" ] [ 3/8" Mpt Stuff Box ], [ Brkt 15 ], Star Fryer 404a 615fa/fd 630fa /fd, Wyott Fryer Gf15 Gf30n.
