Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart Y9265 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart Y9265 3/8 Inch Thermostat Nickel with 24 Inch Capillary
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | Y9265 |
| Manufacturer Part # | Y9265 |
| Height | 2.25" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 8.13" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg Y9265 [ Type - Rx ] [ Temp 200-400 F] [ Bulb 3/8" X 5 5/8", Nickel ] [ Cap 24" ] [ 3/8" Mpt Stuff Box ] [ Mount 11 ], [ Star Black Printed Dial # 22-1339, [ 2-1/4" Dia ] [ Off-400-200] [mount .187" ] [flat Up ], Gen Use Knob # 22-1006 Off-400-200 4-way, Star Fryer 404a 615fa 630fa.
