Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Star Y75AA3 Flame Sensor 1-1/4 Inch Probe for Commercial Ovens and Burners
| Fits with Manufacturer | Johnson Controls |
|---|---|
| Model Number | Y75AA3 |
| Manufacturer Part # | Y75AA3 |
| Height | 0.25" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 0.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Johnson Controls Y75AA3 Flame Sensor 1-1/4" Probe, 1/4" Tab Ternial 90 Degree., Fits Pilot Burners # 51-1192 & 51-1193, Anets, Blodgett Dfg 100 200 300 Cos-5 Bcs-8g Cos-20g, Mg32s Mg3270 Mt2136g Mt3255 My3855g Mt3870., Falcon, Lang Oven Gcc0-(a Ap Ap-xd) Gcco-c, (beg With S/n V90069 & X To X90068), Gcco-(c-xd Prsn-pk S Sii Sii-xd T T-xd).
