RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg hot dog equipment.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg Y6368 hot dog equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Y6368 [Width 1.65 Inch] [Bi-metal] [Star Steamer] [Thermostat] with Adjustable Temp
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | Y6368 |
| Manufacturer Part # | Y6368 |
| Height | 1.45" |
| Width | 1.65" |
| Depth | 2.7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg Y6368 [ Type - A222 ] [ Bi-metal T Stat W/ 2-1/16" Stem ], [ Temp 115-210 F ] [ Dial # 22-1260 ], Star, Steamer Hot Dog Steamer 178 178a 179 179a 180 180a.
