Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg Y2832 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Y2832 1.63 Inch Rocker Switch DPST 15A/125V 10A/250V Black Chrome Bezel
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | Y2832 |
| Manufacturer Part # | Y2832 |
| Height | 0.88" |
| Width | 1.63" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg Y2832 [ Rocker Switch ] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ], [ Dpst ] [ Terminals 4ea (1/4" Tabs) 15a/125v, 10a/250v ] Black Chrome Bezel., Old Style Had "on/off" Marking., Star Griddle 95g
