- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Delfield Y1001-VC-1/4 Copper Expansion Valve for R22 Refrigerant
| Manufacturer | Sporlan |
|---|---|
| Model Number | Y1001-VC-1/4 |
| Manufacturer Part # | Y1001-VC-1/4 |
| Height | 3.15" |
| Width | 5.05" |
| Depth | 5.1" |
| Weight | 0.95 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Sporlan Y1001-VC-1/4 Expansion Valve, Copper 1/4" Id X 2-1/4" Inlet 3/8" Id X 2-1/8" Outlet, Cap 30" Bulb .5" X 3", Solder Sweat Connections Odf, R22 Refrigerant, Y1001-fbv- 1/4 - C, Delfield, Prep Table Taco Bell
