RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket heated shelving parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart XNC8X86/342027-4 heated shelving parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart XNC8X86/342027-4 3/16 Inch Bulb Thermostat S Capillary 36 Inch
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | XNC8X86/342027-4 |
| Manufacturer Part # | XNC8X86/342027-4 |
| Height | 2.5" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 9" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart XNC8X86/342027-4 Thermostat, [ Type - S ] [ Temp 100-450 ] [ Bulb 3/16" X 8-3/8 "], [ Cap 36" ] Mount 5 Off-set Horizontal., [ Dial # 22-1284 2 1/2" Dia Off-450-100 Up/dn Or, # 22-1004 2" Dia Off-450-100 4-way ], Hobart, Hotplate Cx164., Range Cr42 Cr42c Cr46c (new Style) Cr48 Cr48c Cr54c, Cr58 Cr58c Cr59 Cr59c Cr421 Cr441.
