Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket countertop warmers and display cases.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart XNC12X23 countertop warmers and display cases
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart XNC12X23 9 Inch Warmer Element Electric with Terminals Flag
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | XNC12X23 |
| Manufacturer Part # | XNC12X23 |
| Height | 0.25" |
| Width | 9" |
| Depth | 18" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart XNC12X23 Warmer Element 240v 1000w, 17 1/4" X 8-1/2", Terminals Flag W/screw, For Screw Only Use # 26-2345, , Hobart Warmer Cf11a Cf12 Cf12a Cf12b Cf13 Cf701 Cf711.
