Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart XNC11X240 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart XNC11X240 21-1/2 Inch Griddle Element Electric Compatible Hobart
| Fits with Manufacturer | General Electric |
|---|---|
| Model Number | XNC11X240 |
| Manufacturer Part # | XNC11X240 |
| Height | 3.5" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 21.5" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
General Electric XNC11X240 Hobart Griddle Element Center, 208v 2700w 21-1/2" X 4-1/2", Terminals Flag Screw 10-32 Provided, For Terminal Screwonly Use # 26-2345, , Hobart Grill Cg41 Cg58.
