FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Globe X60068-2 13 Inch Electric Motor 3hp OEM with High Torque Output
| Manufacturer | Globe |
|---|---|
| Model Number | X60068-2 |
| Manufacturer Part # | X60068-2 |
| Height | 13.5" |
| Width | 13.5" |
| Depth | 15" |
| Weight | 30 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Globe X60068-2 Motor Sp60p (3hp) 220/60/1
