RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco countertop hot food display warmers.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco X02.16.142.00 countertop hot food display warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco X02.16.142.00 7.95 Inch Thermostat with Bulb to 190F Electric
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | X02.16.142.00 |
| Manufacturer Part # | X02.16.142.00 |
| Height | 2.15" |
| Width | 7.95" |
| Depth | 8.6" |
| Weight | 0.54 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco X02.16.142.00 Thermostat W/bulb 90 190f Fshc 17w
