RestaurantSupply.com is your trusted source for Globe china servingware.
- Authorized Globe dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Globe X00560 china servingware
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Globe X00560 17 Inch Electric OEM Motor for Industrial Use
| Manufacturer | Globe |
|---|---|
| Model Number | X00560 |
| Manufacturer Part # | X00560 |
| Height | 15" |
| Width | 17" |
| Depth | 17" |
| Weight | 104 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Globe X00560 Sp62p Motor 220v 60hz 1ph