RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket deck mount faucets.
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield WS-82556 deck mount faucets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield WS-82556 4 Inch Faucet Hot Water Stainless Steel Red Handle
| Fits with Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | WS-82556 |
| Manufacturer Part # | WS-82556 |
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.49 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells WS-82556 Faucet 1/4" M Flare 1" Long (w/ Nut & Washer For Lock, Down) (hot) On Red Handle, Bloomfield, Coffee 8516 8518 8540 8572 8574 8707 8710 8712, 8714 8716 8718 8752 8754 8756 8758 8781a, 9010 9011 9012 9013 9016 9017 9102 9104.
