FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg WS-63932 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star WS-63932 9 Inch Blower Motor 208/230v 1/4 Hp Electric Industrial
| Manufacturer | Bloomfield |
|---|---|
| Model Number | WS-63932 |
| Manufacturer Part # | WS-63932 |
| Height | 8.39" |
| Width | 9.9" |
| Depth | 15.9" |
| Weight | 18.23 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bloomfield WS-63932 Blower Motor 208/230v, 1/4 Hp 208/230v 1300/1650 Rpm Single Phase 50/60 Hz, 7.5 Mfd 370vac Capacitor(sold Separately), Frame 48x Shaft 3-5/8" X 5/8" W/ 2 Flat Sides, Star Wells Convection Oven M4200 M4200-3s M4200-3seu, Oc-1 Oc-2hg Oc-4 Oc-4hc Oc-4tc Wvoc-2hfg Wvoc-2hsg, Wvoc-4hf Wvoc-4hs Wvoc-g136
