Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket steam tables and food wells.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg WS-60409 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star WS-60409 7-1/2 Inch Warmer Element Electric to Food Warmer Stainless Steel with Thermostat Controls
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | WS-60409 |
| Manufacturer Part # | WS-60409 |
| Height | 1" |
| Width | 8" |
| Depth | 15.5" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg WS-60409 240v 1650w 7-1/2" X 15-1/2", Includes Screws 8-32 X 1/4" Qty 2 Part # 26-2899, Wells Food Warmer Ss206 Ss276 Smp Tmp, Mod/ss 100-500 (w/thermostat Controls)
