RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg steam tables and food wells.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg WS-55707 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star WS-55707 12 Inch Element Cover for Wells Warmers Mod-100 to Mod-600
| Manufacturer | Bloomfield |
|---|---|
| Model Number | WS-55707 |
| Manufacturer Part # | WS-55707 |
| Height | 4.55" |
| Width | 11.95" |
| Depth | 16.7" |
| Weight | 2.52 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bloomfield WS-55707 Element Cover 16-11/16" X 12" X 1-5/8", Wells Warmer Mod-100 Mod-100t Mod-100td Mod-127 Mod-200, Mod-200d Mod-200dm Mod-200tdm Mod-227 Mod-300 Mod-300d, Mod-300dm Mod-327 Mod-400 Mod-427 Mod-500 Mod-527, Mod-600
