Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart WS-54493 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield WS-54493 Rocker Switch 7/8 Inch X 1 1/2 Inch Black Metal Bezel
| Fits with Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | WS-54493 |
| Manufacturer Part # | WS-54493 |
| Height | 1.7" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells WS-54493 [ Rocker Switch ] [power] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ], [ On/off/(mom-on) ] [ Dpdt(ctr-off) ] [ Terminals 4, (1/4" Tabs) ] [ Amp/volts 15a/125v 10a/250v ], [ Color Black/metal Bezel], Frymaster Fryer Fmcfe Fmcfec J3f J65x Jcfx Kj3fc, Mjcf Mjcfe Mjcfec, Hobart Fryer, Wells Fryer F55 F58 F68 F85 F88 F95 F98 F586 F686, F886 Fnw58
