Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg WS-506273 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star WS-506273 6 Inch Diameter Electric Warmer Element Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Bloomfield |
|---|---|
| Model Number | WS-506273 |
| Manufacturer Part # | WS-506273 |
| Height | 1" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 8" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bloomfield WS-506273 Element [ 240v 825w 1ph ] [ 6" Dia. ], [terminals Flag W/screw [8-32], Includes Screws # 26-2899 8-32 X 1/4" Ss, Wells Food Warmer Ss8t Ss10t Sw8 Sw10
