Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket countertop warmers and display cases.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg WS-50396 countertop warmers and display cases
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star WS-50396 15-1/2 Inch Warmer Element Electric Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | WS-50396 |
| Manufacturer Part # | WS-50396 |
| Height | 0.38" |
| Width | 15.5" |
| Depth | 9" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg WS-50396 Warmer Element, [ 120v 1200w 1ph ] [ 15-1/2" X 7-1/2" ], [terminals Flag W/screw, For Screw Only Use # 26-2345, Wells Warmer 200d Mod/ss 100-500 (w/infinite Controls), Smp Ss-206t/td/ult/ultd Ss100-500., Ss276t/td/ult/ultd.400d 1000
