Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints WR51X10055 6.1 Inch Electric Heater for Commercial Kitchen Equipment
Item:
#1476832
Technical details
| Manufacturer | General Electric |
|---|---|
| Model Number | WR51X10055 |
| Manufacturer Part # | WR51X10055 |
| Height | 5.9" |
| Width | 6.1" |
| Depth | 12.6" |
| Weight | 0.58 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints WR51X10055 6.1 Inch Electric Heater for Commercial Kitchen Equipment
