Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Curtis mixer parts and accessories.
- Authorized Curtis dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Curtis WCWC-37394 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Curtis WCWC-37394 11 Inch Store Kit with Mixing Bowls and Whipper Parts
| Manufacturer | Curtis |
|---|---|
| Model Number | WCWC-37394 |
| Manufacturer Part # | WCWC-37394 |
| Height | 4.5" |
| Width | 11.1" |
| Depth | 14.4" |
| Weight | 1.32 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Curtis WCWC-37394 Includes (1) Extension Tube (3) Mixing Bowls, (3), Whipper Offset Chamber (3) Whipper Plate Kits, (3), Whipper Propellors (3) Motor Shaft Rings, (6) Location, Pillars (3) Steam Traps
