Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH922159-A commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH922159-A 3-1/2 Inch Gas Safety Valve for Vulcan Ovens
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH922159-A |
| Manufacturer Part # | VH922159-A |
| Height | 2.25" |
| Width | 3" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.75 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH922159-A Wp Safety Magnet Head And Gas Carrier Kit 3-1/2" Wide, Gas In/out 7/16" Cct J Type Pilot In/out 1/4" Cct, Includes ( 2 ) 7/16" Breakaway Ferrule And ( 2 ) 1/4", Breakaway Ferrule., Vulcan Oven Series 24l 36l/lc 60l/lc 64 70 (after, 11/74) -77r 141 160l/lc 241 260l/lc/lcc 319a 399a, Eg Vg. Model Sg60 Sg77r, 12 Open Top 148l 148lc 160l 160l77r 160lc 24 Griddle, 24l 260l 260lc 260lcc 36 Griddle 36fl77r 36l 36l77r, 36lc 481l 481lc 48l 60fl77r 60l 60l77r 60lc 60lcc, Eg160 Eg24 Eg260 Eg36 Eg60 Mg12
