RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart VH857085-00002 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart VH857085-00002 14 7/16 Inch Door Gasket Kit Rubber Gray - Vulcan Hart Model Compatibility
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH857085-00002 |
| Manufacturer Part # | VH857085-00002 |
| Height | 4" |
| Width | 7" |
| Depth | 14.75" |
| Weight | 1.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH857085-00002 Door Gasket Kit 5 Pan I Rubber Gray, , Outside Dimensions - 18 X 14 11/16 In, Inside Dimensions - 14 7/16 X 11 1/16 In, , Fits Vulcan Hart Steamer Models, , C24ea C24ea10 C24ea3 C24ea3 Pro C24ea5 C24ea5 Pro, C24ea6 C24ga10 C24ga6 Hc24ea3 Hc24ea5 Hc24eo3 Hc24eo5
