RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial dishwashers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH499983G1 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH499983G1 Stainless Steel Thermostat Assembly for Vulcan Hart Appliances
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH499983G1 |
| Manufacturer Part # | VH499983G1 |
| Height | 5" |
| Width | 5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 1.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH499983G1 Thermostat Assy I
