RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart kitchen essentials.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart VH497002-1 kitchen essentials
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH497002-1 5 Inch Caster Stem Steel OEM Mobile Equipment
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH497002-1 |
| Manufacturer Part # | VH497002-1 |
| Height | 2.7" |
| Width | 4.9" |
| Depth | 7.05" |
| Weight | 1.91 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH497002-1 Wheel Diameter 5", Thread 40241
