RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket thermometers.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart VH428305-00001 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart VH428305-00001 72 Inch Coaxial Thermocouple Heavy-duty
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH428305-00001 |
| Manufacturer Part # | VH428305-00001 |
| Height | 1" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH428305-00001 Heavy-duty 72" Thermocouple 20-30 Milevolt., Coaxial Thermocouple Threads 11/32"-32
