RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH422281-5 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH422281-5 19 Inch Hose with Nozzle for Vulcan Fryer Cleaning
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH422281-5 |
| Manufacturer Part # | VH422281-5 |
| Height | 2.5" |
| Width | 19" |
| Depth | 28.5" |
| Weight | 3.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH422281-5 Fryer Filter Wash Hose W/ Nozzle & Handle 6 Ft., Vulcan Fryer Filter 85mf, Vulcan-hart Models, 85mf, Vulcan-hart Fryer Models, 1er Series 1gr Series 1tr Series 1vk Series, 2er Series 2gr Series 2tr Series, 3tr Series 3vk Series 4er Series, 4gr Series 4tr Series 4vk Series
