RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH417805-1 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH417805-1 11 Inch Cast Iron Open Top Grate with Built In Bowl
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH417805-1 |
| Manufacturer Part # | VH417805-1 |
| Height | 2" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 14" |
| Weight | 11.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH417805-1 Cast Iron Open Top Grate, [ 13-1/4" X 11-1/8" Open Top ] [ Material Rough Ci], Built In Bowl 8 Legs 8 Ridges, Vulcan Range Gh(m)(53 56 72)
