RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial oven parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH413257-1 commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH413257-1 Handle 1 Inch Diameter 33-1/4 Inch Length Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH413257-1 |
| Manufacturer Part # | VH413257-1 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 33.25" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH413257-1 Oven Door Handle 1" Dia X 33-1/4" Long, For 27-5/16" Long Use # 22-1265, For Door Posts Rh Post # 26-2250 Lh Post # 26-2251, Vulcan Oven 24l 36l 60l 160l 260l Series 77r
