Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial oven parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH413091-2 commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH413091-2 3-3/4 Inch Threaded J Hook for Vulcan Oven 7000 Series
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH413091-2 |
| Manufacturer Part # | VH413091-2 |
| Height | 3.5" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH413091-2 "j" Hook Threaded 3-3/4", Vulcan Oven 7000 Series, Gh3/72 Gh3/72c Gh3/72s Gh30 Gh30c Gh45 Gh45/72 Gh56, Gh56s Gh6 Gh60 Gh60/45 Gh60/72 Gh6045c Gh60t, Gh60t/45 Gh60t/72 Gh6c Gh6s Gh6t45c Gh72 Gh72/45, Ghm3/72 Ghm6 Hcb040
