Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket faucet and drain accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH405569-00003 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH405569-00003 1/4 Inch Breakaway Fitting Tubing Nut and Sleeve
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH405569-00003 |
| Manufacturer Part # | VH405569-00003 |
| Height | 0.75" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 0.75" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH405569-00003 1/4" Cct Breakaway Ferrule Each, 1/4" Tubing 24 Thd Per Inch Breakaway Nut & Sleeve, (separates Upon Tightening)
