Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH358628-2 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart VH358628-2 1 Inch Rocker Switch On Off SPST 3/4 X 1 5/8 Inch
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH358628-2 |
| Manufacturer Part # | VH358628-2 |
| Height | 1.75" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH358628-2 [rocker] [fits Hole 3/4" X 1-5/8"] [on/off], [spst] [terminals 3ea 1/4" Tab] 3/4hp-15 Amp 125/277v, Hobart, Vulcan Oven Eco2c Eco4c Eco6c Gco4c Gco4d Gco4s Sg4c, Sg4d Sg6c Sg6d Vc4ec Vc4ed Vc4es Vc4gc Vc4gd Vc4gs, Vc6ec Vc6ed Vc6es Vc6gc Vc6gd Vc6gs
