Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart VH358512-00001 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart VH358512-00001 4 Inch Control Board for Remote Potentiometer Heat Controller
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH358512-00001 |
| Manufacturer Part # | VH358512-00001 |
| Height | 3" |
| Width | 4" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH358512-00001 Control Board Only, For Remote Potentiometer Use # 42-1584, For Potentiometer Knob Use # 22-1580, Hobart, Grill Gg-036d., Vulcan, Grill Series 900a W/solid State Option.
