Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean VH20040 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean VH20040 4 Inch Thermocouple 20 to 30 Mv with Coaxial Threads
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH20040 |
| Manufacturer Part # | VH20040 |
| Height | 0.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH20040 1980 Series Snap Fit 24" Thermocouple 20-30 Mv, Coaxial Thermocouple Threads 11/32"-32, Anets Grill Ss2436., Dean Fryer Where Applicable, Dynamic Cooking Systems Oven Where Applicable., Garland Broiler Model
